FOTOKLUB TORUŃSKI jako kontynuator działań Regionu K-P Fotoklubu R.P. jest organizatorem w dniach 10 - 16 czerwca 2019 roku XIII OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2019 w miejscowości HAŢEG koło Hunedoary. Jest to również teren słynnej rumuńskiej Transylwanii, ale o całkowicie odmiennym charakterze niż ta z pierwszej edycji. Mamy tutaj zamki, twierdze, jaskinie, rezerwat żubrów i góry. Bazą noclegową w HAŢEG będzie tym razem hotel z bezpłatnym parkingiem. Uczestnicy mają możliwość wyboru pokoju dwu osobowego (zgłoszenia jednoczesne dwóch osób) lub jedno osobowego. Wszystkie pokoje posiadają łazienki z suszarką do włosów i ręcznikami, telewizor oraz taras. Uczestnicy mają zapewnione śniadanie oraz wykupienia na miejscu obiadu i kolacji. W hotelu znajduje się również wyposażona kuchnia do dyspozycji mieszkańców oraz automaty z przekąskami i napojami. Na tarasie przed każdym pokojem jest stolik z krzesełkami i popielniczką. Zakwaterowanie uczestników 09 czerwca od godziny 15, a wykwaterowanie 16 czerwca do godziny 12. Maksymalna ilość uczestników fotografujących, to 12 osób.

 

Wynika to z ustaleń ze sponsorami

Możliwy jest udział osób towarzyszących.

 

W dniu rozpoczęcia imprezy o godzinie 19,30 przewidujemy krótkie spotkanie organizacyjne i robimy tradycyjne zdjęcie grupowe, a o 20,00 zapraszamy wszystkich na poczęstunek składający się z tradycyjnej rumuńskiej potrawy oraz lokalnego alkoholu. To są jedyne punkty obowiązkowe imprezy TRANSYLWANIA 2019.

 

Każdy fotografik zobowiązany jest do przesłania organizatorom minimum 20 prac formatu 30x45cm w rozdzielczości 300 dpi, w zestawach po 4 sztuki w układzie pionowym i poziomym, za pomocą WeTransfera, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2019, mailem na adres marek.grausz@wp.pl Tylko ta forma zapisu oraz dostarczenia materiału będzie spełniała warunki uczestnictwa w wystawie. Planujemy wystawę składającą się z 200 prac czyli 50 plansz. Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator. Tak jak w 2018 roku wszyscy uczestnicy wystawy otrzymają po 5 standardowych katalogów oraz album ze zdjęciami portretowymi autorów oraz wszystkimi pracami znajdującymi się na wystawie. Otwarcie wystawy nastąpi 6 września 2019r. o godzinie 18,00 w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Kolejna edycja również jest realizowana przy współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie oraz z Polskim Instytutem Kultury w Bukareszcie.

 

Zainteresowanych prosimy o informację wstępną o chęci udziału w imprezie tylko drogą mailową na adres marek.grausz@wp.pl .

 

W związku z bardzo ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Transylwanii obowiązują tylko imienne zaproszenia organizatora oraz kolejność nadesłania kart zgłoszenia tylko z potwierdzeniem dokonania wpłaty ( kartę zgłoszenia z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać e-mailem na adres marek.grausz@wp.pl ).

 

Organizatorzy

Dorota i Marek Grausz